Ostukorv on tühi Sinu ostukorv: 0,00 € 0
Sisenemine või registreerumine

Küsimused ja vastused

KAS KASUTATUD KAPSLEID SAAB RINGLUSSE TAGASI ANDA?

Jah. Kõik Nespresso kapslid on taaskasutatavad. Nespresso eeskirjades on määratud selged kasutatud kapslite ringlussevõtu nõuded, mida rakendatakse Balti riikides ja mujal.

Klient saab Nespresso e-poest tasuta tellida kasutatud kapslite koti ja tagastada kasutatud kapslid koos järgmise tellimusega kullerile. Palun vaadake hoolikalt, et paneksite kotti ainult Nespresso alumiiniumkapslid, kuid kui kotis on ka muid alumiiniumkapsleid, siis võetakse needki uuesti ringlusse. Plastkapslite ümbertöötlemine on keerulisem ja pikem protsess, nii et palume väga sorteerida vastutustundlikult ja mitte segada alumiiniumit plastikuga.

UNUSTASIN TELLIMISLEHEL RINGLUSSEVÕTU ÄRA MÄRKIDA – KAS TE SAATE SEDA MINU EEST TEHA?

Selleks et saaksime teie taotlust töödelda, peate tellimust esitades ära märkima, soovite tagsatada kasutatud kapslid. Meie kullerid lisavad teie kasutatud kapslite kotile viitenumbri ja pakendi sildi.

Enne kui kuller tuleb tooma uut tellimust, peab ta teadma, mis komplektid tuleb kokku koguda. Seetõttu oleme väga tänulikud, kui hoiate oma kogutud kapslid järgmise tellimuse esitamiseni alles.

Kui see ei ole võimalik, võtke palun ühendust meie spetsialistidega telefonil +372 688 06 50 ja me korraldame teie kasutatud kapslite kogumise.

KAS NESPRESSO KAPSLID ON TAASKASUTATAVAD?

Jah. Nespresso kapslid on valmistatud alumiiniumist – see on parim materjal kohvi värskuse ja kvaliteedi säilitamiseks ning lisaks on selle eeliseks lõpmatu taaskasutatavus. Alumiiniumi on võimalik üha uuesti kasutusele võtta ja selle abil saab valmistada uusi asju, näiteks jalgrattaid, arvutiosi, Nespresso kohvimasinaid. Ka Nespresso kapslid on tehtud 80% ulatuses ümbertöödeldud alumiiniumist. Nespresso on arendanud oma taaskasutussüsteemi üle 25 aasta. Hoolitseme selle eest, et Nespresso kapslite ringlussevõtt oleks kliendile võimalikult lihtne ja mugav.

KUS SAAB KASUTATUD KAPSLEID TAGASTADA?

Klient saab kasutatud kapslid tagastada tellimusega, mis antakse kullerile. Tähtis on meeles pidada, et tellimise esitamisel tuleb ära märkida, et soovite tagastada ringlusse võetavate kapslite komplekti.

MITU KOTTI SAAB KORRAGA TELLIDA?

200 kapsli kohta saab tellida ühe koti, nii et kui tellite näiteks 400 kapslit, saate tellida kaks taaskasutuskotti.

MITU KOTTI SAAB KORRAGA TAGASTADA?

Kullerile saate tagastada korraga ühe paki. Kui aga olete kogunud näiteks kaks kotitäit kasutatud kapsleid, tuleks kotid panna ühte karpi või suuremasse kotti, et kuller saaks teilt vastu võtta ühe paki.

MIKS PEAKSIN NESPRESSO KAPSLID RINGLUSSE ANDMA?

Taaskasutus on vastutustundlik.

Nautides tass tassi järel esmaklassilist kohvi, võtame endale ka vastutuse – loomulikult iseenda, aga ka kogu maailma ees. Seetõttu on Nespresso seadnud sihiks edendada vastutustundlikku äritegevust, otsides alati võimalusi olukorda parandada.

Nespresso on vastutustundlik kestlikkuse ja kapslite taaskasutuse poliitika ning täiustatud taaskasutussüsteem, mis pakub palju võimalusi, et kasutatud kapslite ringlussevõtt oleks kliendile lihtne ja mugav.

MIDA TEHAKSE RINGLUSSE VÕETAVA ALUMIINIUMI JA KOHVIPAKSUGA?

Ringlusse võetavad kapslid jõuavad tagasi alumiiniumi väärtusahelasse, kus neid kasutatakse paljude toodete, näiteks mootorite, jalgrataste, arvutite, joogipurkide ja ka uute kapslite valmistamiseks. Samuti anname ringlusse kohvipaksu, et toota sellest toitainerikast komposti ja roheenergiat.

MIKS KASUTAB NESPRESSO ALUMIINIUMI SISALDAVAID KAPSLEID?

Kasutame alumiiniumi, sest see on parim materjal Nespresso kohvi värskuse, maitse ja kvaliteedi säilitamiseks. Alumiinium on looduslik metall ja seda saab lõpmatult ümber töödelda. Tänu alumiiniumile pole kohvi värskuse ja maitse kaitsmiseks vaja muid pakendeid. Ringlusse võetud alumiiniumi saab kasutada väga paljudel viisidel. Hinnangu järgi on 75% kogu toodetud alumiiniumist endiselt kasutusel. Alumiiniumi kasutatakse paljudes toodetes alates toidupakenditest kuni autode ja arvutiteni, aknaraamidest jalgratasteni.

KUIDAS NESPRESSO KAPSLEID ÜMBER TÖÖDELDAKSE?

1. Põhjalikult läbi mõeldud plaani alusel saadetakse kasutatud kapslid meie taaskasutuspartnerile. Baltikumis teeme koostööd toidu- ja muude jäätmete käitlemise ja ringlussevõtu ettevõttega Horeca sprendimai.
2. Kapslid purustatakse, et puhastada alumiiniumkapsel kohvipaksust.
3. Kohvipaksu kasutatakse roheenergia ja toitainerikka komposti tootmiseks.
4. Tühje kapsleid kuumutatakse, et eemaldada neilt plastkate ja muud materjalid.
5. Kui alles on jäänud ainult puhas alumiinium, sulatatakse see ja töödeldakse ümber.

KAS NESPRESSO KAPSLID ON VALMISTATUD ÜMBERTÖÖDELDUD ALUMIINIUMIST?

Nespresso kapslite jaoks on vaja kvaliteetset alumiiniumi. Sellise kvaliteediga ümbertöödeldud alumiiniumi leidub väga vähe. Tegelikult on õige kvaliteediga alumiiniumi parim allikas ringlusse võetud Nespresso kapslid. Kasutame ringlusse võetud Nespresso kapsleid uute kapslite valmistamiseks kõikjal, kus see on otstarbekas ja keskkonna seisukohast mõistlik.

KAS OLETE MÕELNUD PLASTKAPSLITE KASUTAMISELE?

Tavaliselt on plastkapsli puhul vaja kohvi värskuse säilitamiseks rohkem pakendeid, näiteks lisaümbrist. Iroonilisel moel on see sageli valmistatud alumiiniumist. Usume, et alumiinium on meie kapslite jaoks säästvam materjal, sest see vähendab vajadust lisapakendite järele, kaitseb kohvi värskust ja kvaliteeti ning on lõpmatult taaskasutatav.

KUIDAS SAAVAD ÄRIKLIENDID KASUTATUD KAPSLEID RINGLUSSE ANDA?

Nespresso Professional kapsleid saab ringlusse anda samamoodi nagu koduseks tarvitamiseks mõeldud kapsleid. Kapslite kogumist ja ringlussevõttu arutame kõikide äriklientidega eraldi ning oleme loonud eri riikides isikupärastatud teenuseid, et tagada ka äriklientidele võimalus anda kapslid ringlusse.

MIS ON NESPRESSO AAA SUSTAINABLE QUALITY™ PROGRAMM?

AAA-programmi kolm A-d tähistavad Nespresso suhtumise kolme alust: KVALITEET, KESTLIKKUS ja TOOTLIKKUS.

AAA Sustainable Quality™ programm järgib kestlikus põllumajanduses integreeritud väetamise ja kahjuritõrje võtteid, mahekohvikasvatuses aga keskendub peamiselt kohvi kasvatamise ökoloogilistele mõjudele.

Usume, et meie AAA-programmi terviklik käsitlus pakub kõige kestlikumat lahendust parima kvaliteediga kohvi kasvatamiseks, eriti väikestes kohviistandustes. Hangime AAA-programmi kaudu üle 94% kohvist.

KUS MINU KASUTATUD KAPSLID ÜMBER TÖÖDELDAKSE?

Meie partner Balti riikides on UAB Horeca sprendimai. Ettevõte on tegelnud jäätmete käitlemise ja ringlussevõtuga kümme aastat. Ettevõte lahendab jäätmekäitlusküsimused kooskõlas õigusnormide ja rangeimate nõuetega. Nespresso kasutatud kapslite ringlussevõtt oli meie turul uudne, kuid ettevõte on leidnud kestliku ja paindliku lahenduse, kuidas eraldada kohv ja alumiiniumkapslid ohutult ja keskkonnasõbralikult.

Võtke meiega ühendust